Aktuality

Používáme nové technologie při endoprotéze kolena

Naše ortopedické pracoviště od loňského roku jako jedno z pilotních pracovišť v České republice mělo možnost používat šablonu vyráběnou na míru pacienta (PSI), která se dále používá pro implantaci totální náhrady kolenního kloubu. Co je PSI? Zimmer Patient Specific Instruments (PSI) PSI je název pro speciální šablony vyráběné přesně na míru pacienta a to na základě vyšetření magnetické rezonance … Pokračovat ve čtení „Používáme nové technologie při endoprotéze kolena“


Spolupráce ze SurGal Clinic

Od září 2013 jsme zahájili externí spolupráci s privátní ortopedickou klinikou v Brně SurGal. Na této klinice provádíme plánovanou operační lécbu – náhradu velkých kloubů – zejména kyčelních a kolenních – s maximálnim přihlednutím k požadavkům pacienta. Více na www.surgalclinic.cz.


Artroskopický kurz lékařů na našem pracovišti

Dne 3.4. 2013 zavítali na naše pracoviště k odborné stáži kolegové ze Slovenské republiky. Po teoretické úvodní přednášce, stáž pokračovala formou diskuse a asistencí při artroskopických operacích – zejména rekonstrukčních operací kolena.


Artroskopie malých kloubů

Od 1.4. 2013 jsme rozšířili spektrum artroskopických operací o výkony na malých kloubech – zejména loketním a zápěstí. Získáním speciálního miniintrumentária pro tyto klouby můžeme provádět operace v rámci ambulamntích výkonů jenodenní chirurgie.


Infuzní terapie ambulantně

Od 1.ledna 2013 poskytujeme pacientům v rámci našeho zdravotnického zařízení ambulantní aplikaci infuzní léčby (např.analgetické infuze u vertebrogenních potíží). Pacient po dohodě s indikujícím lékařem absolvuje příslušnou infuzní terapii dle zvoleného času ambulantně, bez nutnosti hospitalizace v nemocničním zařízení a to pod dozorem zdravotního personálu. ASK ToRe s.r.o.